בלוג קידום אתרים ושיווק באינטרנט

טרהליד / קידום אורגני / 6 תוספי SEO לדפדפן שכל מקדם אתרים צריך

6 תוספי SEO לדפדפן שכל מקדם אתרים צריך

נכתב על ידי
בקטגוריה קידום אורגני

העבודה של מקדם אתרים טיפוסי הוא מורכבת, עמוסה, ומתאפיינת לא פעם בדדליינים קטלניים, לקוחות לחוצים ובעיות שחייבים לפתור מייד. ולכן, מקדמי אתרים רבים משתמשים בתוספים לדפדפן שמאפשרים להם לקבל הרבה נתונים על אתרים שהם עובדים עליהם בפשטות ובמהירות ומאפשרים להם לבצע פעולות שונות ביעילות משופרת. לפניכם רשימה של שישה תוספים לדפדפן שהופכת כל משימה של קידום אתרים לזריזה ונוחה יותר.

1. Ahrefs SEO Toolbar

את Ahrefs הזכרנו בפוסט הקודם בבלוג, שעסק בכלים למעקב אחר מתחרים, ומתברר שיש לו עוד שימושים מועילים. בכל אתר בו מבקרים, סרגל הכלים של Ahrefs מראה נתונים על קישורים נכנסים, שיתופים ברשתות חברתיות, הדירוג ב-Ahrefs של דומיין האתר ו-URL האתר ונתונים נוספים. יש אפשרות להרחיב את הסרגל ללוח שמציג נתונים נוספים בצורה גרפית. מי שיש לו חשבון ב-Ahrefs יוכל לקבל מידע נוסף ברמת העמוד וברמת הדומיין.

2. Mozbar

התוסף של Mozbar לדפדפן מציע הרבה פיצ'רים מועילים למקדמי אתרים. כאשר מבצעים חיפוש בגוגל עבור מילת מסוימת, התוסף מציג עבור כל תוצאה את המדדים הבאים: DomainAuthority, PageAuthority ו-Spam Score אשר מאפשרים לנתח את התחרות מול אתרים אחרים. בנוסף, ניתן לראות סוגים שונים של קישורים באתר (כל אחד מסוגי הקישורים מודגש בצבע אחר – למשל, קישורים נכנסים פנימיים וחיצוניים) ואת השיתופים ברשתות החברתיות. נתון נוסף שאפשר לקבל הוא מידת הקושי של מילת המפתח שעבורה בוצע החיפוש.

בדומה ל-Ahrefs SEO Toolbar גם ב-Mozbar ניתן להשתמש כאשר כבר נמצאים בתוך האתר – לוחצים על האייקון של Mozbar בסרגל הכלים ומיד מקבלים את כל הסטטיסטיקות על העמוד.

הסרטון הבא מדגים את השימוש ב-Mozbar:

3. Domain Hunter Plus

Domain Hunter כשמו כן הוא: צייד דומיינים. הוא מוצא דומיינים לא פעילים שכבר יש להם סמכות (Page Authority) וקישורים נכנסים. בנוסף, ניתן להשתמש בו לזיהוי קישורים שבורים. כאשר נמצאים באתר בעל רמת סמכות גבוהה, לחיצה על האייקון של Domain Hunter Plus תראה את כל הקישורים השבורים באתר ואת כל הקישורים שמפנים אל ה-URL השבור ואל הדומיין עצמו. פיצ'ר שימושי נוסף של התוסף הוא קישור ישיר לרכישת דומיינים, במידה שמצאתם דומיין עם קישורים לא פעילים שאתם מעוניינים לרכוש – והוא מראה לכם אם הדומיין זמין לרישום.

הסרטו הבא מדגים את השימוש ב-Domain Hunter Plus:

4. Buffer App

כמקדמי אתרים סביר להניח שיוצא לכם להתעסק לא מעט עם רשתות חברתיות. תזמון פוסטים לרשתות חברתיות יכול להיות בעייתי כאשר אחראים על העמודים של מספר רב של לקוחות, שלכל אחד מהם צריך להעלות פוסט ביום אחר ובשעה אחרת, והעניין מסתבך עוד יותר כאשר מדובר בלקוחות שפונים אל קהל במדינה/מדינות אחרות – ואז צריך לתזמן פוסטים גם לפי אזורי זמן שונים. Buffer App עוזר לכם להשתלט על הבלגן הזה: הוא מסייע לכם לתזמן מספר רב של פוסטים ללקוחות שונים ומפשט את תהליך שמירת הפוסטים שמעוניינים לשתף על ידי יצירת "תור" של פוסטים לשיתוף, אליו ניתן להוסיף כל קישור שמעוניינים לשתף באמצעות לחיצה על האייקון של Buffer.

הסרטון הבא מדגים את השימוש ב-Buffer App:

5. Link Grabber

Link Grabber מאפשר למשתמשים בו לחלץ את כל הקישורים הנדרשים להם מעמוד מסוים – ורשימת הקישורים מופיעה בלשונית חדשה בדפדפן, שכל הקישורים בה לחיצים. התוסף הזה מצוין למי שמעוניין לאסוף אתרים שדומיין מסוים מקשר אליהם, או לבדוק את מצב הקישורים הפנימיים באתר מסוים. את רשימת הקישורים שנוצרה ניתן להעתיק ולייצא בקלות אל אקסל או אל כלי ייעודי ושם לנתח אותה.

6. LastPass

התוסף הזה שימושי לכל אחד, לא רק למקדמי אתרים – אבל הוא שימושי במיוחד עבורם כי הם נאלצים לשמור מספר עצום של סיסמאות לכל האתרים שהם עובדים עליהם והכלים שהם משתמשים בהם. הפתרון הנפוץ לשמירת סיסמאות לאתרים הוא רשימה באקסל, אבל זה לא פתרון יעיל כל כך, מה גם שלא תמיד הרשימה עצמה מוגנת בסיסמא, וכך מי שמוצא אותה במקרה יהיה חשוף לכל הסיסמאות של אותו המקדם. במקום זאת, LastPass מאפשר לכם לאחסן בתוכו סיסמאות, שמות משתמש, והערות שונות עבור כל אתר – וגם ליצור סיסמאות ייחודיות וחזקות במיוחד. בונוס נחמד של LastPass הוא שהוא שומר עבורכם אוטומטית את שם המשתמש והסיסמא עבור כל אתר שאתם משתמשים בו, וכך לא תהיו צריכים להכניס אותם בכל פעם מחדש. שימוש ב-LastPass מאפשר לכם בעצם לזכור סיסמא אחת בלבד – הסיסמא ל-LastPass.

הסרטון הבא מדגים את השימוש ב-LastPass:

סיכום

לשמחתנו, יש תוספים נוספים לדפדפן שיכולים לעזור למקדמי אתרים מלבד השישה שמופיעים ברשימה, ועל כן בעתיד אנחנו מתכוונים לפרסם רשימות נוספות. מכירים עוד תוספים שעוזרים למקדמי אתרים? כתבו לנו בתגובות!

דפנה בן יהושע
דפנה בן יהושע
שמי דפנה בן יהושע. אחרי שהשלמתי תואר ראשון ושני במדעי החיים, ועסקתי בתחומים מגוונים החל מהדרכה בספארי ועד הוראת אנגלית, הבנתי שהתחום שמושך אותי באמת הוא כתיבה. אני כותבת ועורכת תוכן מזה מספר שנים וכיום מנהלת התוכן בקבוצת אנגורה מדיה אליה משתייכת בין היתר גם חברת Teralead. ה"אני מאמין" שלי בכתיבה הוא שעל כל נושא ניתן לכתוב באופן מרתק, מפתיע ויצירתי ולהביא לתוכו את הזווית האישית שלי. עבורי, ההנאה הגדולה ביותר בכתיבה היא לראות כיצד משהו שכתבתי פותח לאנשים את הראש וחושף אותם לרעיונות חדשים.
Recommended Posts
Showing 2 comments
 • איציק עגם
  הגב

  תוכן נהדר,
  מנסיון, יש תוספים מעולים בכתבה.

 • דפנה בן יהושע
  הגב

  תודה רבה איציק! אני שמחעה שנהנית מהכתבה.
  תמשיך לקרוא אצלנו 🙂

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

לשיתוף הפוסט לחצו כאן
תודה רבה על השיתוף ! לייק קטן לעמוד שלנו, ותשארו בעניינים על כל מה שחדש כאן :

שתפו את הפוסט עם חברים