בלוג קידום אתרים ושיווק באינטרנט

טרהליד / קידום אורגני / 8 תוספי SEO לוורדפרס שמקדמי אתרים צריכים להכיר

8 תוספי SEO לוורדפרס שמקדמי אתרים צריכים להכיר

נכתב על ידי
בקטגוריה קידום אורגני

לפני כמה חודשים כתבתי על תוספי SEO לדפדפן שכל מקדם אתרים צריך; היום אתמקד בתוספים לוורדפרס. קשה למצוא היום מקדם אתרים שמעולם לא השתמש בוורדפרס. וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר באינטרנט: 1 מכל 4 אתרים בעולם מושתת על וורדפרס, ומדי יום נוספים 50,000 אתרי וורדפרס חדשים לרשת. וורדפרס משמשת לא רק בלוגרים אלא גם עסקים גדולים וקטנים, תאגידים ומותגים (לינקדאין, Forbes, TED, eBay, CNN ועוד), אתרי חדשות ובידור, אתרי e-commerce ועוד.

לא מפתיע, אם כך, שגם מקדמי אתרים רבים מעדיפים להשתמש בוורדפרס – מדובר במערכת ידידותית ל-SEO, נוחה, יעילה ופשוטה לשימוש שניתן לבצע בה שלל התאמות ושינויים ולהתקין בה אינספור תוספים שמקלים על השימוש בה וכוללים פיצ'רים מגניבים. חלק מן התוספים הם ספציפיים לקידום אתרים ושיפור יחס ההמרה, וניתן לבצע בעזרתם מגוון רחב של פעולות ובדיקות שנועדו להביא לאתר יותר טראפיק.

פוסט זה יסקור 8 תוספים כאלה, שמומלץ לכל מקדם אתרים להכיר מקרוב. מוכנים?

1. All In One SEO Pack

All In One SEO Pack הוא אחד מתוספי ה-SEO הידועים והפופולריים ביותר בוורדפרס. יש לו שימושים רבים ואופציות מתקדמות והוא מתאים לבלוגים, לעסקים מקוונים, לאתרי e-commerce (זהו התוסף היחיד בעל תמיכה מורחבת לאתרי e-commerce) ועוד. הוא נחשב לתוסף מצוין גם למתחילים ולמי שאינם מבינים בקידום אתרים כלל. צורת הדיפולט שלו מבצעת לאתר אופטימיזציה מספקת באופן אוטומטי, כך שמי שלא מבין בתחום לא חייב להתעסק עם הגדרות מותאמות אישית. מאידך, מי שמתעסק בקידום אתרים או מכיר את התחום יכול לבצע fine tuning להגדרות לפי דרישות ה-SEO שלו.

בין היתר, תוכלו למצוא בתוסף זה את הפיצ'רים הבאים:

 • יצירת meta tags באופן אוטומטי
 • תמיכה במפת האתר
 • מניעת תוכן משוכפל
 • תמיכה בגוגל אנליטיקס
 • כתובות אינטרנט קנוניות (canonical URLs) מתקדמות
 • אופטימיזציה אוטומטית של כותרות
 • הוספה אוטומטית של alt tags לכל התמונות
 • תמיכה ב-60 שפות בקירוב

מוזמנים להציץ בסרטון ההדרכה הבא:

2. SEOPressor

SEOPressor גם הוא תוסף SEO מקיף למדי שמציע מגוון פעולות אופטימיזציה, החל מהצעת מילות מפתח מתאימות ועד ליצירת rich snippets לגוגל. התוסף כולל כלי לחיפוש מילות מפתח שמסייע גם בחיפוש מילות מפתח זנב ארוך. פיצ'ר מרכזי ושימושי מאד הוא כלי לניהול קישורים פנימיים שמאפשר לכם להגדיר שקישורים מסוימים יוצמדו למילות מפתח או לביטויי מפתח מסוימים, כך שבפרסום הפוסט, המילים והביטויים האלה יקושרו באופן אוטומטי לאותם הקישורים.

עוד פיצ'ר חשוב הוא אופטימיזציה לרשתות חברתיות באמצעות הוספת גרף פתוח של פייסבוק ותגיות metadata של טוויטר. התוסף כולל גם תמיכה ל-rich snippets שמבצעת להן התאמה אוטומטית ל-schema.org.

בנוסף, התוסף מציע בדיקות וניתוחים מתקדמים של סטטיסטיקות ה-SEO של האתר בצורה גרפית פשוטה להבנה. עם תום כתיבת הפוסט, התוסף מנתח את חוזק ה-SEO של הפוסט (על בסיס דברים כמו כותרות ה-H2, H1 ו-H3, קישורים נכנסים ויוצאים, מידת האופטימיזציה של התמונות ועוד) ומעניק ציון בהתאם, כמו גם הצעות לשיפור.

בסרטון הבא תקבלו הסבר מעמיק יותר על SEOPressor והדרכה על שימושיו השונים:

3. WordPress SEO by Yoast

אם יצא לכם לעבוד עם וורדפרס, סביר להניח שכבר נתקלתם ב-WordPress SEO by Yoast: זהו תוסף ה-SEO השכיח ביותר בקרב משתמשי וורדפרס, ונחשב בעיני רבים לתוסף ה-SEO הטוב ביותר. הוא מציע כמעט את כל הפיצ'רים הדרושים לביצוע אופטימיזציה לאתר, והוא פשוח ונוח לשימוש, בין היתר בזכות לוח ההגדרות שלו, המאפשר להגדיר בקלות אלמנטים שונים הקשורים לאופטימיזציה של האתר.

בין היתר ניתן למצוא ב-Yoast את הפיצ'רים הבאים:

 • ביצוע אנליזות לעמודים באתר (שימוש במילות מפתח, בדיקת אורך פוסטים, בדיקת תיאור המטא ועוד)
 • שליטה באינדוקס של האתר
 • הוספת ערכי מטא הן לדף הבית והן לכל אחד מהפוסטים בנפרד
 • יצירת קובץ של מפת האתר
 • אופטימיזציה לרשתות חברתיות
 • אופטימיזציה ל-RSS
 • תצוגה מקדימה ל-snippets, בה אפשר לראות כיצד העמוד ייראה בחיפוש בגוגל
 • אפשרות לערוך קבצי htaccess. ו-robots.txt

בסרטון הבא תוכלו לראות כיצד מתקינים ומגדירים את התוסף:

 4. Broken Link Checker

די פשוט להבין משמו מה התוסף Broken Link Checker עושה: תפקידו הוא למצוא את כל הקישורים השבורים באתר – גם קישורים פנימיים וגם קישורים חיצוניים. קישורים שבורים הם כאלה המובילים לעמודי שגיאה (עמודי 404). מומלץ מאד לאתר קישורים כאלה ולהסיר אותם בהקדם, מאחר שהם עלולים להשפיע לרעה על תוצאות הקידום.

התוסף סורק את כל התוכן באתר – פוסטים, תגובות ועמודים שונים – ומחפש קישורים שבורים. במידה שהוא מוצא כאלה, הוא מדווח עליהם באופן מיידי, וכך אפשר לתקן אותם עוד לפני שהם מתחילים להזיק לדירוגי האתר. אופציות נוספות שמציע התוסף הן מניעת מנועי החיפוש ממעקב אחר קישורים שבורים, וסימון קישורים שבורים באתר בצורה בולטת, על מנת שיהיה קל "לתפוס" אותם.

לפניכם מדריך לשימוש ב-Broken Link Checker:

5. SEO Internal Links

התוסף SEO Internal Links מבצע פעולה חיונית מאד עבור מקדמי אתרים: הוא דואג לקשר בין מילים וביטויים בפוסטים לפוסטים אחרים, עמודים, תגיות וקטגוריות רלוונטיים באתר, ובכך הוא טווה רשת מקיפה של קישורים פנימיים שתורמת למדדי ה-SEO של האתר ולדירוגים טובים שלו בגוגל. זוהי עבודה שמקדמים בדרך כלל מבצעים בעצמם, ולכן הם יכולים מדי פעם לפספס דברים. התוסף דואג לכך שאף פוטנציאל לקישור פנימי באתר לא יתפספס. התוסף מצוין עבור כל מי שמעוניין למצות את הפוטנציאל של הקישורים הפנימיים באתר.

6. WordPress Landing Pages

כפי שניתן להבין משמו, WordPress Landing Pages הוא תוסף שבאמצעותו ניתן לבנות דפי נחיתה לאתר. הוא מתאים הן למשתמשים מתחילים והן למשתמשים ותיקים. מה שטוב בו הוא האפשרויות הרבות שהוא מציע: עורך ויזואלי באמצעותו ניתן לבצע שינויים ולצפות בהם במהירות ובפשטות, ספליט טסטינג באמצעותו ניתן לבחון את האפקטיביות של גרסאות שונות של עמוד הנחיתה, ומעקב אחר שיעורי ההמרה מהעמוד. את עיצוב עמוד הנחיתה ניתן לבחור מתוך מאגר עיצובים גדול וכן לעשות לו התאמה אישית.

הסרטון הבא מדגים את השימוש ב-WordPress Landing Pages:

7. WP Social SEO Booster

קידום אתרים קשור היום באופן הדוק לרשתות חברתיות, שכן אזכורים של האתר ברשתות החברתיות, כמו גם פרופילים ברשתות השונות, מהווים את אחד הגורמים הקובעים את דירוג האתר בתוצאות החיפוש. כדי להפוך את האתר למותאם לרשתות חברתיות בצורה האופטימלית, מומלץ להתקין את התוסף WP Social SEO Booster.

התוסף מקיף מאד וכולל את כל ההיבטים של חיבור האתר לרשתות החברתיות: הוספת כפתורי שיתוף, הוספת metadata של טוויטר, אופטימיזציה של האתר לגרף הפתוח של פייסבוק, הוספת תגי prop. לכותרות של כל הפוסטים (מה שהופך את הפוסטים לידידותיים לגוגל פלוס), תיוג אוטומטי של rich snippets לכל התוכן באתר ועוד. את כל האפשרויות ניתן להגדיר בצורה כללית לכל האתר, אך ניתן גם לבצע התאמה אישית שלהן לכל פוסט בנפרד.

בסרטון הבא תוכלו לצפות בהסבר על התוסף והדגמה של השימוש בו:

8. SEO Friendly Images

לא רק לטקסטים באתר וורדפרס יש לבצע אופטימיזציה למנועי חיפוש. אחד מהאלמנטים הנוספים שחשוב לבצע אופטימיזציה הוא התמונות באתר: אופטימיזציה טובה לתמונות עשויה להעלות את הטראפיק לאתר בצורה משמעותית. וזה בדיוק מה שהתוסף SEO Friendly Images עושה – הוא מוסיף תגי alt ו-title לתמונות. תגים אלה מתארים את התמונה ואת השימושיות שלה לאתר, ומופיעים במקרים בהם התמונה לא נטענת כראוי.

פונקציה זאת חשובה גם בגלל שהיא הופכת את האתר לנגיש יותר (לאנשים עיוורים ולקויי ראייה המשתמשים בתוכנות המקריאות להם את מה שמופיע על המסך) אך גם בגלל שהיא מקדמת את האתר בגוגל – מיליארדי אנשים מדי יום מחפשים תמונות בגוגל, כך שהיא מעניקה עדיפות למי שמשתמש בתגים אלה.

צפו בהדגמה של השימוש ב-SEO Friendly Images:

סיכום

יש כמובן תוספי וורדפרס נוספים שיכולים להועיל למקדמי אתרים; אך שמונת התוספים שלעיל מכסים פונקציות בסיסיות שהן חיוניות לכל מי שיש לו אתר וורדפרס. יתכן שבעתיד אכתוב פוסט המשך שיסקר עוד כמה תוספים שיכולים לפשט את חייהם של מקדמי אתרים.

בינתיים, מה דעתכם על התוספים המוצגים כאן ומה היתה החוויה שלכם אתם? האם ישנם תוספים נוספים לוורדפרס שנראים לכם חיוניים? ספרו לנו בתגובות!

דפנה בן יהושע
דפנה בן יהושע
שמי דפנה בן יהושע. אחרי שהשלמתי תואר ראשון ושני במדעי החיים, ועסקתי בתחומים מגוונים החל מהדרכה בספארי ועד הוראת אנגלית, הבנתי שהתחום שמושך אותי באמת הוא כתיבה. אני כותבת ועורכת תוכן מזה מספר שנים וכיום מנהלת התוכן בקבוצת אנגורה מדיה אליה משתייכת בין היתר גם חברת Teralead. ה"אני מאמין" שלי בכתיבה הוא שעל כל נושא ניתן לכתוב באופן מרתק, מפתיע ויצירתי ולהביא לתוכו את הזווית האישית שלי. עבורי, ההנאה הגדולה ביותר בכתיבה היא לראות כיצד משהו שכתבתי פותח לאנשים את הראש וחושף אותם לרעיונות חדשים.
Recommended Posts
Showing 4 comments
 • גבריאל הנר
  הגב

  איזו השקעה!
  תודה.

  • דפנה בן יהושע
   הגב

   תודה רבה על תגובתך, גבריאל! אני שמחה שנהנית מהפוסט.
   אתה מוזמן להמשיך ולקרוא בבלוג, יתכן שתמצא פוסטים נוספים שיעניינו אותך 🙂

 • izhak agam
  הגב

  באמת השקעה רצינית!
  מאמר טוב

  • דפנה בן יהושע
   הגב

   תודה רבה איציק!
   מוזמן להמשיך לעקוב אחרי הבלוג שלנו 🙂

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

לשיתוף הפוסט לחצו כאן
תודה רבה על השיתוף ! לייק קטן לעמוד שלנו, ותשארו בעניינים על כל מה שחדש כאן :

שתפו את הפוסט עם חברים